Praha 2 - Sady Svatopluka Čecha

Vinohradské písně a básně, Foglarovo vyprávění, historické vysílání rozhlasu nebo pohádky pro děti. Na Praze 2 básní nový Poesiomat! 

V Sadech Svatopluka Čecha na Vinohradech básní od pondělí 22. dubna nový Poesiomat. Vůbec první Poesiomat na světě vyrostl tehdy právě na Praze 2. Po letech došlo k výměně stroje, přesunutí do Sadů Svatopluka Čecha a především kompletní proměně dramaturgie. 

Vinohradský Poesiomat nově nabídne básně Petra Borkovce, povídání Hany Lamkové či Foglarovy vzpomínky. Kolemjdoucí si tak mohou poslechnout povídání celoživotní vinohradské obyvatelky Hany Lamkové, mj. autorky Káti a Škubánka a dalších slavných večerníčků, ukázku z románu Neptunova jeskyně Marka Tomana. Součástí Poesiomatu je také vyprávění Jaroslava Foglara o tom, jak začínal psát své slavné Hochy od Bobří řeky, kteří nesou stejný název jako pražský skautský oddíl, jenž dlouhá léta vedl, povídání Lukáše Berného o slavných vinohradských hospodách, legendární Výlety pana Broučka od Svatopluka Čecha či úryvek z historie Haškovy Strany mírného pokroku v mezích zákona.

Součástí Poesiomatu jsou také autentické historické nahrávky. Na jedné z nich doprovází Jan Masaryk na piáno světoznámou operní pěvkyni Jarmilu Novotnou, další zase nabídne vysílání Českého rozhlasu po invazi vojsk Varšavské smlouvy při srpnových událostech roku 1968.

Realizace Poesiomatu v Sadech Svatopluka Čecha se uskutečnila díky podpoře Městské části Praha 2.